پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹

آموزش چیدمان یلدا

با سلام مجددوخسته نباشید به شما دوست گرامی توضیحاتی دربارهی تزیینات شب یلدا مینویسم که امیدوارم گویا باشد.

مافین:بعد از درست کردن مافین و سردشدن  قسمت رویه ی مافین را با چاقو برمیداریم زله ای را که ازقبل درست کرده ایم و حالا به فرم نیمه جامد درامده را با انار وسایر میوه های خرد شده مخلوط کرده و روی مافین میریزیم و داخل یخچال میگذاریم تاکاملا ببندد.

مافین

2.زله انار بفرم گل:من از قالب سیلیکونی استفاده کردم برای اینکه زله به قالب نچسبد ابتدا داخل قالب اب ریخته و خالی میکنیم و مدت نیم ساعت داخل فریزر میگذاریم  قالب را در اورده وبا دانه های انار پر میکتیم و مایع زله انار را رویش میریزیم و داخل یخچال میگذاریم  برای در اوردن زله از قالب چند ثانیه قالب را در اب ولرم میگذاریم و سپس در ظرف مورد نظر بر میگردانیم برای برگ زله ای  زله سبز رنگی را در یک ظرف کم عمق ریخته و پس از بسته شدن با چاقو به شکل برگ برش زده و به کناره ی گل منتقل میکنیم.

ژله انار

3:هندوانه.دایره ای ازقسمت بالای هندوانه برمیداریم به طوریکه لایه سفید باقی بماند سپس از قسمت مرکز دایره با چاقوی تیزی شکل گلبرگ را رسم کرده  وبا قرار دادن چاقو بطور مورب  پشت گلبرگ  به  بافاصله نیم سانت  گلبرگ  دیگری را رسم میکنیم به همین ترتیب گلبرگهای ردیف اول را حکاکی کرده وسپس یک لایه نازک از پشت دورتادور برمیداریم  حالا گلبرگهای ردیف دوم را به ترتیبی که هر گلبرگ بین دو گلبرگ ردیف اول قرار بگیرد حکاکی میکنیم و تا  هر      چند ردیف که بخواهید ادامه میدهید در انتها گل اماده شده را از هندوانه جدا میکنید.

ژله انار

 4. منظره ی زله ای.اول زله ی ابی رنگ-بلوبری- را در ظرف ریخته وبا قراردادن تکهای پارچه با چیز دیگری زیر یکطرف ظرف میگذاریم تا زله در یک طرف ظرف ببندد حالاپارچه را از کف ظرف برداشته و زله سبز رنگ را در طرف دیگر ظرف میریزیم تا ببندد برای گل از سیب قالب زده  برای تنه درخت از شوکو رول بیسکوییتی برای درخت از زله سبزی که پس از بسته شدن با چنگال هم زده ایم و برای خانه از چوب شور استفاده میکنیم.

ژله

 ژله با تزیین اردک ولویی :اردکهااز خربزه قالب زده درست شده اندنوک وپاهای اردک هم از هویج بوده  برگهای لویی از ساقه ی پیازچه و گل لویی از شکلات میباشد.

ژله

ژله

 ادم  برفی:حریره نشاسته را در قالب ریخته ام و با هویج و... تزیین کرده امژله

 ......واما درباره ی الویه میتوانید طرحی از اردک و بچه اردک را به کف سینی شیشه ای از بیرون بچسبانید و به کمک طرح الویه را بشکل اردک داخل ظرف بریزید  برای پوشاندن اردک از رنده ی سفیده تخم مرغ ابپز و برای پوشاندن بچه اردک از زرده تخم مرغ استفاده کتید برای برگهای لویی از خیارشور و برای گل لویی از  زیتون استفاده کنید.

الویه

 پایین خربزه را کمی میبریم تا صاف شود وبایستد با کاتر مخصوص یا چاقوی معمولی دو کناره ی خربزه را بشکل هفت وهشت درمیاوریم وسط خربزه را بشکل ذسته سبد باقی میگذاریم  گلهای داخل سبد هم از هندوانه و خربزه ی قالب زده درست شده است که با خلال دندان در سبد قرار گرفته اند.

 طالبی

چیدمان یلدا

 با ارزوی موفقیت و سلامت .ویدا ...............

نوشته شده توسط الینا در ۱۱:۱۹ قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 
 

ترجمه قالب
رضا امین زاده
 
Powered By
BLOGFA.COM